درباره ما

آجیل و دستچین خراسان
مجموعه دستچین خراسان با سابقه 25 ساله در عرصه صنعت خشکبار ، از سال 1397 در حوزه فعالیت فروشگاهی قدم برداشته و تمام سعی و تلاش خود را در جهت موفقیت آن بکار بسته است.
سوابق کاری
دستچین خراسان از سال 1372 فعالیت خود را با خرید و فروش عمده  انواع خشکبار (غالبا توت خشک و آلو شمس طرقبه) در استان خراسان رضوی و به ویژه از شهرستان طرقبه شاندیز قطب بزرگ خشکبار شروع کرده است که طی گذر زمان با گسترش تجارت در شاخه های دیگر خشکبار  (انواع آلو ، برگه زردآلو ، گردو و ....) تجربیات خود را کامل نموده و سپس به عرصه تولید و فرآوری محصولات خشکبار شهرستان طرقبه شاندیز پا گذاشته است.
دستچین خراسان با بیش از 25 سال فعالیت تجاری در صنعت خشکبار ، دارای بیش از 6000 اصله درخت توت رسمی و 2000 اصله درخت آلو شمس طرقبه می باشد که نشان می دهد  این دو محصول از زمان کاشت ، داشت تا برداشت و سپس فرآوری تا بسته بندی به صورت بهداشتی و سالم ، از صفر تا صد  توسط مجموعه دستچین خراسان تولید می گردد.  
از طرفی این مجموعه از دیرباز می داند که بهترین آجیل و خشکبار را چطور باید شناسایی ، در کدام فصل و از کدامین شهر تهیه و چگونه آن را نگهداری ، بسته بندی و به بازار عرضه نماید.
لازم به ذکر است دستچین خراسان برای  ورود به عرصه  خرده فروشی خشکبار ( در فضای حقیقی و مجازی )  به مدت یک سال تحقیقات گسترده ای  را در خصوص آجیل و خشکبار در سطح کشور انجام داده ، طی این تحقیقات نقاط ضعف فروش خشکبار در بسیاری از شهرها از جمله تهران به ویژه در زمینه ارائه ناقص محصولات ، شناسایی نموده. لذا مجموعه دستچین خراسان برتریهای زیادی را برای عرضه آجیل و خشکبار نسبت به رقبای خود لحاظ  کرده است.
سوابق دیرینه دستچین خراسان و با به کارگیری مدیران متخصص در امر فروش به این مجموعه کمک می کند تا  محصولات را به صورت دست اول به مصرف کننده برساند .

معرفی آجیل و خشکبار
آجیل
آجیل به مخلوطی از خشکبار خاص و مغز دانه هایی مانند پسته ، بادام زمینی ، بادام درختی ، فندوق ، انواع تخمه جات و... گفته می شود.
رسم مصرف آجیل در بسیاری از اعیاد ، آیین ها و روزهای خاص به فرهنگ کهن ایران باز می گردد و  از دیرباز تناول مخلوطی از خشکبار و آجیل ، لذت ایامی چون عید باستانی نوروز را دو چندان کرده و می کند.
خشکبار
خشکبار یا خشکه بار به میوه خشک (چیپس میوه) گفته می شود ، میوه های خشک مانند کشمش سبز ، آلو بخارا ، قیسی خشک ، برگه آلو ، برگه آلوچه ، برگه هلو ، برگه زردآلو ، آلبالو خشکه ، خرما ، انجیر خشک و.... گفته می شود

محصولات
اقلام آجیل و خشکبار مورد استفاده بیش از 600  نوع می باشد.
اقلام خشکبار :
انواع آلوها (شمس طرقبه ، بخارا ، شوقان ، رطب و....)
انواع توت خشک ها (رسمی ، بخارا ، حصارک ، بیرجندی و....)
انواع انجیر خشک (استهبان ، کرمانشاهی ، کردی ، آردی و...)
انواع کشمش (سبز قلمی ، زرد قلمی ، مویز ها ، پولویی ها و....)
انواع کشک (کشک توپی ، مشتی ، فرفره ، رشتهای ، تختهای و...)
انواع برگه های زرآلو (انواع قیسی ، برگه آفتاب خشک و....)
انواع پرهلو ()
زرشک
چیپس میوه
عناب
انواع آجیل :
آجیل نرم پوست (آفتاب گردان ، هندوانه ، جابانی ، کدو و....)
آجیل سخت پوست (پسته ، فندق ، بادام ، گردو ، چلغوز و...)
مغزها (پسته ، بادامها ، فندق ، نخود ها و.. )
انواع ادویه :
زعفران  (سرگل ، نگین ، پوشال)
ادویه های نرم (فلفل ، زرچوبه ، سیر و...)
ادویه های ناساب (هل ، فلفل ، زرچوبه ، آویشن و...)
انواع سبزیجات خشک (سبزی ماهی ، پلویی و...)
انواع دمنوش های گیاهی (بسته بندی کیسه ای ، کیلویی)
انواع ترشک :
انواع لواشک (سنتی و فرآوری شده)
انواع آلوچه (سنتی و فرآوری شده)
قره قروت (سنتی ، فراوری شده)
انواع شکلاتی و کادویی :
انواع نبات (شاخه ، نی دار )
انواع شکلات مغزدار  (کادویی ، کیلویی)
انواع شکلات ساده  (کادویی ، کیلویی)
انواع پاستیل ها
انواع گز (ساده ، مغزدار و...)
انواع سوهان (لقمه ، پسته ای و ....)
انواع پشمک
انواع شهد میوه (رب انار ، شیره توت خشک ، سه شیره و...)
انواع عسل طبیعی (عسل دشت ، عسل کوهستان و ...)